Just nu

  • 20 spelare online
  • 235 169 frågor
  • 13 967 medlemmar
  • 7 750 ämnen

Denna funktion kräver att du har Premium

Tjänsten du försökt nå är endast tillgänglig med Vetgirig Premium.

290 kr för ett år eller 29 kr för en månad

Läs mer om Vetgirig Premium

Stegen

Stegen pågår kontinuerligt. Omväxlande får man försvara sin position mot den som ligger under och attackera den som ligger över i stegen. I stegen används bara relativt nyskapade frågor.

Du måste vara medlem för att anmäla Dig till Stegen

Logga in Bli medlem

Tycker du frågesport är kul?

Då finns det många fler ämnen och andra spelformer.

Dessa samt många andra spel får du som medlem.

Så här kommer du igång

Bli medlem

Tabell

Pl.MedlemsnamnOmgVF/O
1erdavid 17321347385
2squire 1378717661
3tasmat 283313781455
4Svirre 451280171
5SusannF 1451771680
6elemental 286713741493
7greenylva 287414091465
8MariaLang 18312360
9Zdravo 876470406
10PuckBure 21614868
11Marple 1348717631
12sandsken 289714131484
13trumper 22114576
14Lagavulin 288214351447
15Marlow 725451274
16statler 286814521416
17MusMicke 285514541401
18DagmarLange 13710334
19godis94 1327707620
20skogsplantan 1493782711
21Thorgal 283514571378
22Hercule 1011552459
23bjarnie 279414111383
24Affebruxx 413229184
25Farbolt 312183129
269darter 276814661302
27Catgut 288214121470
28Aarne0 283614711365
29Havers 796712
30Bertilblues 772438334
31kerek 288014591421
32Tune000 553317236
33Hannes 1702892810
34Maceteer 1338747591
35Bells 259513641231
36Sampa 512335177
37Logofilen 230012281072
38Fritz 1485799686
39epod 608353255
40Perte 257113311240
41Eat 287113891482
42Freddeson 233512071128
43roffei 273613871349
44Flottyren 286114421419
45ante44 283914451394
46Sammils 44422
47NM 273162111
48Segtor 1474780694
49linkop 280414251379
50zede 219410981096
51mauretanien 736408328
52gambleake 1552809743
53purplehaze 626349277
54mrswing 1447770677
55tsant 236213231039
56chriscross 22501296954
57tr666 282514651360
58Masson 1388949
59Peacelord 220111471054
60PJGH 205610411015
61slingran 266313421321
62NallePuhSthlm 287214071465
63Taffy 1804933871
64Johnnyrock 261613141302
65zudskij 274814621286
66Jespet1986 1362765597
67kremla 292155137
68Nil 19511066885
69Amfi 20151028987
70Ugglefar 210710921015
71Catta180 284113711470
72rodskagg 220411471057
73trubadur 524111
74gardinsven 1561803758
75Nyllet 235212111141
76Catharina64 19461038908
77Alisandali 1307721586
78Kjell-Erik 746399347
79imforss 266163103
80tgus 284914071442
81berra114 251313441169
82linida 1869916953
83Crassus 245613261130
841903erba 1225625600
85berguven 304162142
86Dataliner 1278740
87chrillemix 19491039910
88Fragge 38335
89PJ44 22681296972
90Gunnar 1603981622
91kjemon 1836942894
92Gunillab 1301640661
93Alesten 1438752686
94kongo-kim 22471255992
95mick29 1991992999
96aquarella 306157149
97BenganHillman 277814191359
98habobo 219911271072
99Herodotus 321165156
100Nynnaren 249613181178
101NETO 299157142
102Gatita 438220218
103mikael1964 1198138
104marie25 636316320
105alicenystrom 252113961125
106Goethes_iPhone 853475378
107snufsan49 226311091154
108Joonas73 1139682457
109SteffoB65 1137637
110Sasa 271813171401
111roghedda 263313411292
112namark 252112211300
113johah 544303241
114Bastrup 18901004886
115Thensing 1680854826
116aejo7708 32266
117Josabeth 286813721496
118sabelotodo1 25115497
119DB230 256212661296
120LasseiFalun 20351038997
121Luand87 767390377
122Rhonda 20411787
123rzenry 281313601453
124chatnoir 782392390
125IvyM 33267
126Slobban78 28208
127Beaker 1432731701
128Palle722 1229655574
129Langhol 442915
130minjo 976136
131Tyko 414203211
132Zvartenbrant 735023
133DrBesk 237113171054
134mao1973 246012541206
135Huben 352411
136Ceres 1442711731
137pansar 1740860880
138Raketa 1684830854
139gnilrad 19271178749
140Annso 258112871294
141ofal 22213785
142Treputters 32248
143kratki 524261263
144Ordgalen 286112751586
145Brili 684384300
146chris49 337182155
147Bertrand 21211266855
148Nackros 1308743
149tessa8 1116709407
150ko-ren 330
151Ilmarig 19014743
152volleybollmolly 220
153mumintrollet 1132691441
154jukkasbo 815512303

Innevarande omgång (2899)

squire -tasmat3 - 3(0:07 - 0:09)
Svirre -SusannF3 - 3(0:07 - 0:10)
elemental -greenylva3 - 2(0:08 - 0:09)
Zdravo-MariaLang 3 - 3(0:09 - 0:08)
Marple-PuckBure 3 - 3(0:18 - 0:11)
trumper-sandsken 2 - 3(0:12 - 0:17)
Lagavulin -Marlow2 - 2(0:11 - 0:25)
MusMicke-statler 2 - 3(0:13 - 0:16)
skogsplantan-godis94 3 - 3(0:16 - 0:14)
Thorgal -Hercule3 - 2(0:18 - 0:17)
bjarnie -Affebruxx3 - 2(0:17 - 0:21)
Farbolt-9darter3 - 3(0:16 - 0:16)
Aarne0-Catgut 2 - 3(0:11 - 0:18)
Havers-DagmarLange 2 - 3(0:14 - 0:10)
Bertilblues -kerek2 - 2(0:11 - 0:16)
Tune000 -Hannes2 - 2(0:12 - 0:21)
Maceteer -Bells3 - 2(0:16 - 0:18)
Logofilen-Sampa wo - 1( - 0:14)
epod -Perte3 - 3(0:14 - 0:16)
Freddeson-Eat 0 - 3(0:19 - 0:39)
Flottyren-roffei 2 - 2(0:17 - 0:13)
ante44 -NM3 - 2(0:11 - 0:17)
linkop-Segtor wo - 2( - 0:20)
zede-Fritz 1 - 2(0:22 - 0:21)
gambleake-mauretanien 1 - 2(0:15 - 0:31)
mrswing-purplehaze wo - 0( - 0:17)
chriscross-tsant 1 - 2(0:30 - 0:19)
tr666-Sammils wo - 3( - 0:11)
Peacelord-Masson 2 - 3(0:24 - 0:17)
slingran-PJGH 1 - 2(0:14 - 0:22)
Taffy-NallePuhSthlm 2 - 2(0:25 - 0:22)
Jespet1986-zudskij 2 - 3(0:24 - 0:16)
kremla -Nil1 - 1(0:21 - 0:29)
Ugglefar-Amfi 3 - 3(0:25 - 0:21)
rodskagg-Catta180 3 - 3(0:27 - 0:20)
trubadur -gardinsven1 - 1(0:18 - 0:21)
Nyllet-Johnnyrock 2 - 2(0:36 - 0:34)
Catharina64 -Alisandali2 - 1(0:24 - 0:20)
Kjell-Erik -imforss2 - wo(0:34 - )
tgus -berra1142 - wo(0:29 - )
linida -Crassus2 - 2(0:24 - 0:40)
1903erba -berguven2 - 2(0:17 - 0:38)
chrillemix -PJ442 - 2(0:21 - 0:33)
kjemon-Gunnar 1 - 1(0:27 - 0:18)
Gunillab -Alesten1 - 0(0:41 - 0:24)
mick29-kongo-kim 1 - 2(0:33 - 0:12)
BenganHillman-aquarella 0 - 2(0:26 - 0:19)
habobo-Dataliner 0 - 1(0:26 - 0:14)
Herodotus-Fragge 2 - 2(0:24 - 0:22)
Nynnaren -NETO3 - 2(0:20 - 0:15)
Gatita -mikael19642 - 1(0:45 - 0:28)
marie25 -alicenystrom1 - 1(0:21 - 0:26)
Goethes_iPhone -snufsan490 - wo(0:26 - )
Joonas73 -SteffoB652 - 1(0:18 - 0:15)
roghedda -johah1 - 1(0:10 - 0:33)
Bastrup -Thensing3 - 0(0:27 - 1:00)
Josabeth-aejo7708 3 - 3(0:28 - 0:17)
DB230-sabelotodo1 1 - 3(0:19 - 0:14)
Luand87-LasseiFalun 1 - 3(0:18 - 0:23)
Rhonda-Sasa wo - 1( - 0:27)
rzenry-namark wo - 0( - 0:43)
chatnoir -IvyM2 - 1(0:25 - 0:15)
Beaker-Slobban78 0 - 3(0:05 - 0:20)
Palle722 -Langhol1 - 0(0:40 - 0:33)
minjo -Tyko1 - 0(0:46 - 0:35)
DrBesk-Zvartenbrant wo - 2( - 0:24)
mao1973 -Huben2 - 0(0:18 - 0:21)
Ceres -pansar2 - 2(0:37 - 0:51)
gnilrad-Raketa wo - 1( - 0:26)
ofal-Annso 1 - 2(0:46 - 0:40)
Treputters -kratki1 - 0(0:25 - 0:29)
Ordgalen -Brili1 - wo(0:16 - )
chris49 -Bertrand1 - wo(0:59 - )
Nackros-tessa8wo - wo( - )
Ilmarig-ko-ren wo - 1( - 0:34)
mumintrollet-volleybollmolly wo - 2( - 0:14)

Senaste meddelanden

  • [02-19 02:17] Nackros
    Blockad på telegram. I NUTID. Betyder fuffens. Javisst. Pyssla du med det. Du vann. Nöjd och belåten. Hoppas jag. Adjö.
  • [06-16 09:54] infall
    Vilken tur jag hade
  • [01-07 08:54] Catharina64
    Kan jag inte få slippa frågor Moby Dick snart

  • Fakta om tävlingen

    Dag(ar) för match:
    måndag, tisdag, onsdag, torsdag, fredag
    Antal frågor per match:
    3
    Urval frågor:
    Blandat kvalitetsurval
    Dagar innan w.o.:
    1
    Maxtid (s) per match:
    60
    Diff (s) för vinst på tid:
    1
    Sen. omgång:
    2021-10-22
    Deltagare:
    154
    Öppet för:
    Alla medlemmar

    Beskrivning av Ligaspel på Vetgirig

    För grupper som är fullsatta vid säsongens start följs ett matchprogram där alla möter alla. För grupper som inte är fullsatta slumpas matcher fram varje omgång.

    Varje match består av några frågor som slumpas fram (båda deltagarna i en match får givetvis samma frågor). Frågor måste besvaras inom angivet antal dagar och inom angiven tid.

    Vinnare av en match är den med flest antal rätt. Vid lika många rätt avgör tiden. Om tidsskillanden är mindre än X sekunder (X=10 för VetLigan) räknas det som oavgjort. Om man "vinner" (på tid eller w.o.) utan att svara rätt på någon fråga får man 1 poäng (inte 2).

    I tabellen rangordnas; poäng, antal rätt, snabbast tid

    När säsongen är slut utses mästaren och vilka som flyttas upp resp. ner i divisionerna.

    Meddelanden

    Skriv eget meddelande
    • [02-19 02:17] Nackros
      Blockad på telegram. I NUTID. Betyder fuffens. Javisst. Pyssla du med det. Du vann. Nöjd och belåten. Hoppas jag. Adjö.
    • [06-16 09:54] infall
      Vilken tur jag hade
    • [01-07 08:54] Catharina64
      Kan jag inte få slippa frågor Moby Dick snart
    • [08-28 17:52] Tune000
      Ja, då börjar vi om från botten igen eftersom de missat att jag betalat in för premium. :( Får väl kanske skylla mig själv en gnutta eftersom jag betalade in endast 4 dagar innan det gick ut, men ändå surt.
    • [08-07 12:38] infall
      Tack för matchen.
    • [11-16 09:56] Ceres
      Korona fär tydligen inte stavas med C!!! Surt
    • [11-15 16:29] Ceres
      Kopra med c godkändes tydligen inte! :-(
    • [10-12 19:42] poppekarlsson
      Kan det vara så underbart att det är tämligen omöjligt att fuska i stegen?
    • [03-14 10:44] Nowhereman
      Bra gjort. Inte en chans på nån av frågorna
    • [03-08 22:54] 9darter
      @Maceteer: Måndagar kan spelordningen förskjutas lite pga att vissa hoppat upp 10 placeringar efter 5 vinster föregående måndag-fredag.
    • [03-01 00:03] tasmat
      ... Pilen visar alltså förändring i placering, inte vinst eller förlust.
    Gamla meddelanden

    Omgång 2898

    erdavid -squire3 - 3(0:04 - 0:05)
    Svirre-tasmat 1 - 3(0:06 - 0:09)
    elemental-SusannF 3 - 3(0:12 - 0:09)
    Zdravo-greenylva 3 - 3(0:10 - 0:09)
    Marple-MariaLang 1 - 3(0:19 - 0:11)
    trumper-PuckBure 2 - 2(0:13 - 0:11)
    sandsken -Lagavulin3 - 2(0:10 - 0:12)
    Marlow -MusMicke3 - 2(0:26 - 0:20)
    skogsplantan-statler 1 - 2(0:13 - 0:13)
    Thorgal-godis94 3 - 3(0:13 - 0:10)
    Hercule -bjarnie3 - 1(0:10 - 1:00)
    Farbolt-Affebruxx 3 - 3(0:16 - 0:13)
    Aarne0-9darter 3 - 3(0:11 - 0:10)
    Catgut-Havers2 - 2(0:17 - 0:17)
    Bertilblues-DagmarLange 3 - 3(0:29 - 0:13)
    kerek -Tune0003 - 2(0:14 - 0:13)
    Hannes -Maceteer3 - 1(0:20 - 0:17)
    Logofilen-Bells wo - 2( - 0:16)
    Sampa -epod3 - 2(0:12 - 0:15)
    Perte -Freddeson3 - 1(0:16 - 0:15)
    Eat -Flottyren3 - 1(0:22 - 0:16)
    roffei -ante443 - 2(0:19 - 0:15)
    linkop-NM 1 - 3(0:18 - 0:23)
    Segtor -zede3 - 2(0:26 - 0:18)
    gambleake-Fritz 2 - 3(0:21 - 0:17)
    mrswing-mauretanien wo - 1( - 0:19)
    chriscross-purplehaze 2 - 2(0:25 - 0:15)
    tsant -tr6661 - wo(0:29 - )
    Peacelord-Sammils 2 - 3(0:20 - 0:14)
    slingran-Masson 1 - 2(0:21 - 0:16)
    PJGH -Taffy3 - 2(0:14 - 0:14)
    Jespet1986-NallePuhSthlm wo - 1( - 0:17)
    zudskij -kremla2 - 2(0:17 - 0:31)
    Nil-Ugglefar3 - 3(0:19 - 0:19)
    rodskagg-Amfi 0 - 2(0:26 - 0:19)
    trubadur-Catta180 2 - 2(0:29 - 0:24)
    gardinsven -Nyllet1 - 1(0:26 - 0:27)
    Catharina64-Johnnyrock wo - 3( - 0:19)
    Alisandali -Kjell-Erik3 - 2(0:15 - 0:25)
    imforss -tgus3 - 3(0:16 - 0:21)
    linida-berra114 2 - 2(0:22 - 0:10)
    1903erba-Crassus 1 - 3(0:22 - 0:21)
    berguven -chrillemix2 - 1(0:26 - 0:25)
    kjemon-PJ44 2 - 3(0:28 - 0:30)
    Gunillab-Gunnar 2 - 3(0:32 - 0:20)
    Alesten -mick292 - 1(0:19 - 0:28)
    BenganHillman-kongo-kim wo - 2( - 0:26)
    aquarella -habobo3 - 1(0:19 - 0:43)
    Herodotus-Dataliner wo - 2( - 0:18)
    Nynnaren-Fragge 2 - 2(0:28 - 0:15)
    NETO -Gatita3 - 3(0:21 - 0:25)
    marie25-mikael1964 0 - 1(0:20 - 0:31)
    Goethes_iPhone-alicenystrom 2 - 3(0:13 - 0:14)
    snufsan49 -Joonas732 - wo(0:41 - )
    roghedda-SteffoB65 2 - 3(0:09 - 0:09)
    johah -Bastrup3 - wo(0:36 - )
    Thensing -Josabeth2 - 1(0:22 - 0:16)
    aejo7708 -DB2302 - 2(0:24 - 0:27)
    sabelotodo1 -Luand873 - 1(0:17 - 0:16)
    LasseiFalun -Rhonda3 - 1(0:30 - 0:21)
    rzenry-Sasa wo - 2( - 0:29)
    chatnoir-namark 1 - 3(0:30 - 0:25)
    Beaker-IvyM 0 - 1(0:04 - 0:23)
    Palle722-Slobban78 1 - 1(0:30 - 0:18)
    Langhol -minjo2 - 2(0:33 - 0:46)
    Tyko -DrBesk2 - wo(0:35 - )
    mao1973-Zvartenbrant wo - 0( - 0:25)
    Ceres-Huben wo - 1( - 0:20)
    pansar -gnilrad2 - 1(0:31 - 0:27)
    Raketa -ofal1 - 0(0:22 - 0:36)
    Annso -Treputters3 - wo(0:32 - )
    Ordgalen-kratki 0 - 2(0:09 - 0:34)
    chris49-Brili 1 - 1(0:43 - 0:36)
    Bertrand -Nackros2 - wo(0:21 - )
    Ilmarig-tessa8 wo - 1( - 0:19)
    mumintrollet-ko-ren wo - 0( - 0:28)
    jukkasbo-volleybollmolly wo - 2( - 0:18)

    Omgång 2897

    Svirre-squire 2 - 3(0:06 - 0:06)
    tasmat -elemental3 - 3(0:08 - 0:10)
    Zdravo-SusannF 1 - 3(0:14 - 0:09)
    Marple-greenylva 2 - 3(0:13 - 0:08)
    trumper-MariaLang 3 - 3(0:12 - 0:08)
    sandsken-PuckBure 2 - 3(0:20 - 0:15)
    Lagavulin -Marlow3 - 2(0:15 - 0:18)
    MusMicke -skogsplantan2 - 2(0:14 - 0:17)
    statler -Thorgal2 - 2(0:11 - 0:14)
    godis94 -Hercule3 - 2(0:18 - 0:15)
    Farbolt-bjarnie 2 - 3(0:11 - 0:13)
    Affebruxx -Aarne03 - 2(0:13 - 0:14)
    9darter -Catgut3 - 3(0:13 - 0:19)
    Bertilblues-Havers 1 - 3(0:17 - 0:11)
    kerek-DagmarLange 2 - 3(0:14 - 0:11)
    Hannes-Tune000 wo - 2( - 0:10)
    Maceteer -Logofilen2 - 2(0:15 - 0:18)
    Bells -Sampa3 - 2(0:10 - 0:14)
    Perte-epod 2 - 2(0:26 - 0:14)
    Freddeson -Eat2 - 2(0:21 - 0:25)
    Flottyren -roffei2 - 1(0:16 - 0:20)
    linkop-ante44 1 - 2(0:21 - 0:10)
    Segtor-NM 3 - 3(0:22 - 0:21)
    zede -gambleake2 - 1(0:15 - 0:21)
    mrswing-Fritz wo - 2( - 0:28)
    chriscross-mauretanien 2 - 2(0:34 - 0:26)
    tsant-purplehaze 2 - 3(0:22 - 0:16)
    Peacelord-tr666 2 - 2(0:35 - 0:20)
    slingran-Sammils 2 - 2(0:14 - 0:12)
    PJGH-Masson 1 - 2(0:25 - 0:22)
    Jespet1986-Taffy wo - 2( - 0:18)
    zudskij-NallePuhSthlm 3 - 3(0:21 - 0:19)
    kremla -Nil2 - 1(0:22 - 0:22)
    Ugglefar -rodskagg3 - 3(0:20 - 0:27)
    trubadur-Amfi 1 - 2(0:23 - 0:18)
    Catta180 -gardinsven1 - 0(0:26 - 0:35)
    Catharina64-Nyllet 1 - 1(0:40 - 0:26)
    Alisandali-Johnnyrock 1 - 1(0:28 - 0:21)
    Kjell-Erik -imforss2 - 0(0:40 - 0:26)
    tgus -linida1 - 0(0:17 - 0:23)
    berra114 -1903erba1 - 0(0:15 - 0:29)
    berguven-Crassus 1 - 2(0:19 - 0:19)
    chrillemix -kjemon0 - wo(0:29 - )
    Gunillab-PJ44 2 - 3(0:23 - 0:15)
    Gunnar -Alesten3 - 3(0:12 - 0:15)
    BenganHillman-mick29 3 - 3(0:43 - 0:35)
    aquarella-kongo-kim 1 - 3(0:16 - 0:12)
    habobo -Herodotus1 - 1(0:28 - 0:37)
    Nynnaren-Dataliner 2 - 3(0:27 - 0:19)
    NETO-Fragge 0 - 3(0:25 - 0:20)
    Gatita -marie253 - 2(0:23 - 0:22)
    mikael1964 -Goethes_iPhone3 - 2(0:36 - 0:23)
    alicenystrom -snufsan492 - wo(0:17 - )
    Joonas73 -roghedda3 - 1(0:15 - 0:09)
    johah-SteffoB65 wo - 2( - 0:28)
    Bastrup -Thensing3 - 2(0:43 - 0:42)
    Josabeth -aejo77082 - 1(0:25 - 0:20)
    sabelotodo1-DB230 1 - 2(0:16 - 0:26)
    LasseiFalun-Luand87 2 - 2(0:31 - 0:18)
    rzenry-Rhonda wo - 1( - 0:25)
    chatnoir-Sasa 1 - 2(0:31 - 0:29)
    Beaker-namark wo - 1( - 0:37)
    Palle722-IvyM 2 - 3(0:37 - 0:22)
    Slobban78 -Langhol1 - 1(0:26 - 0:27)
    Tyko-minjo wo - 2( - 0:46)
    DrBesk -mao19732 - wo(0:23 - )
    Zvartenbrant -Ceres2 - 2(0:22 - 0:27)
    Huben -pansar3 - 3(0:25 - 0:33)
    Raketa-gnilrad 0 - 1(0:29 - 0:29)
    Annso-ofal wo - 1( - 0:39)
    Treputters -Ordgalen1 - 0(0:36 - 0:22)
    kratki -chris493 - wo(0:26 - )
    Brili -Bertrand3 - wo(0:31 - )
    Ilmarig-Nackros wo - 3( - 0:12)
    tessa8-mumintrolletwo - wo( - )
    jukkasbo-ko-ren wo - 1( - 0:35)

    Omgång 2896

    erdavid-Svirre3 - 3(0:05 - 0:05)
    tasmat-squire 3 - 3(0:08 - 0:06)
    elemental -Zdravo2 - 2(0:10 - 0:13)
    SusannF -Marple3 - 3(0:06 - 0:12)
    trumper-greenylva 3 - 3(0:09 - 0:06)
    MariaLang -sandsken3 - 3(0:09 - 0:10)
    Lagavulin-PuckBure 2 - 3(0:10 - 0:13)
    MusMicke-Marlow 1 - 3(0:08 - 0:17)
    statler-skogsplantan 2 - 3(0:14 - 0:17)
    godis94-Thorgal 1 - 2(0:13 - 0:20)
    Hercule -Farbolt3 - 3(0:09 - 0:14)
    Affebruxx-bjarnie 3 - 3(0:18 - 0:15)
    9darter-Aarne0 1 - 2(0:13 - 0:14)
    Catgut -Bertilblues3 - 2(0:15 - 0:17)
    kerek-Havers 2 - 3(0:23 - 0:12)
    Hannes-DagmarLange 1 - 2(0:14 - 0:13)
    Maceteer-Tune000 1 - 2(0:13 - 0:18)
    Bells-Logofilen 2 - 3(0:13 - 0:12)
    Sampa -Perte1 - 1(0:14 - 0:20)
    epod -Freddeson2 - 2(0:19 - 0:27)
    Flottyren-Eat 1 - 2(0:15 - 0:42)
    linkop-roffei 1 - 2(0:19 - 0:12)
    ante44 -Segtor3 - 3(0:16 - 0:18)
    zede-NM 1 - 2(0:17 - 0:18)
    mrswing-gambleake wo - 2( - 0:26)
    chriscross-Fritz 2 - 2(0:28 - 0:22)
    mauretanien -tsant3 - 2(0:18 - 0:18)
    purplehaze -Peacelord2 - 1(0:14 - 0:20)
    tr666 -slingran3 - 2(0:15 - 0:15)
    PJGH-Sammils 1 - 3(0:22 - 0:15)
    Masson -Jespet19862 - wo(0:22 - )
    zudskij-Taffy 1 - 3(0:15 - 0:15)
    NallePuhSthlm -kremla3 - 2(0:18 - 0:14)
    Ugglefar-Nil 1 - 3(0:20 - 0:23)
    rodskagg -trubadur2 - 0(0:31 - 0:33)
    Amfi -Catta1801 - 1(0:19 - 0:25)
    gardinsven -Catharina642 - 2(0:21 - 0:34)
    Alisandali-Nyllet 1 - 2(0:26 - 0:22)
    Kjell-Erik-Johnnyrock 0 - 2(0:19 - 0:20)
    imforss -tgus3 - 2(0:22 - 0:26)
    berra114-linida wo - 1( - 0:23)
    1903erba -berguven2 - 0(0:17 - 0:35)
    Crassus -chrillemix2 - 2(0:17 - 0:26)
    Gunillab-kjemon 1 - 1(0:31 - 0:18)
    Gunnar-PJ44 2 - 3(0:18 - 0:19)
    Alesten -BenganHillman1 - wo(0:17 - )
    mick29 -aquarella3 - 0(0:39 - 0:36)
    kongo-kim -habobo1 - 1(0:18 - 0:21)
    Herodotus -Nynnaren1 - 1(0:26 - 0:30)
    NETO-Dataliner wo - 1( - 0:15)
    Gatita-Fragge 3 - 3(0:29 - 0:19)
    marie25 -mikael19643 - 3(0:22 - 0:32)
    Goethes_iPhone -alicenystrom1 - 1(0:19 - 0:21)
    Joonas73-snufsan49 2 - 3(0:19 - 0:38)
    johah-roghedda 2 - 2(0:22 - 0:12)
    SteffoB65 -Bastrup2 - 1(0:18 - 0:36)
    Josabeth-Thensing 1 - 2(0:21 - 0:25)
    sabelotodo1-aejo7708 3 - 3(0:15 - 0:14)
    LasseiFalun-DB230 1 - 2(0:23 - 0:28)
    rzenry-Luand87 wo - 2( - 0:20)
    chatnoir-Rhonda 0 - 1(0:27 - 0:27)
    Beaker-Sasa 0 - 3(0:12 - 0:27)
    Palle722-namark 1 - 2(0:33 - 0:25)
    Slobban78-IvyM 1 - 1(0:27 - 0:25)
    Langhol -Tyko1 - 1(0:23 - 0:32)
    minjo -DrBesk3 - 2(0:41 - 0:30)
    mao1973 -Zvartenbrant3 - 1(0:17 - 0:24)
    Huben-Ceres 0 - 2(0:21 - 0:28)
    pansar -Raketa2 - 1(0:40 - 0:31)
    Annso-gnilrad 2 - 3(0:36 - 0:23)
    Treputters-ofal wo - 2( - 0:34)
    kratki-Ordgalen 0 - 1(0:43 - 0:12)
    chris49 -Brili1 - wo(0:50 - )
    Bertrand-Ilmarigwo - wo( - )
    Nackros-tessa8wo - wo( - )
    mumintrollet-jukkasbowo - wo( - )
    Hem